| popescudorinel a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa intru la facultate:care sunt pasii?

1 răspuns:
| miTzuliK93 a răspuns:

Iti faci dosarul, platesti taxa de inscriere (daca este cazul), il depui, si astepti sa vezi unde intri, daca la taxa sau la buget. Atentie, asta se aplica doar la facultatile la care se intra doar pe baza de dosar.

La cele care se intra si cu admitere, tot asa iti faci dosarul, platesti taxa de inscriere (daca e cazul), sustii examenul de admitere la data respectiva, si apoi te uiti pe net sau te duci la facultate sa vezi daca ai intrat si la ce ai intrat (buget / taxa).