| thegodfather12 a întrebat:

Ce trebuie sa faci pentru admitere la academia de politie? Ce grad poti iesi dupa ce o termini? Ce salariu poti primi ca debutant? Poti sa te angajezi oriunde vrei tu sau te repartizeaza ei unde au nevoie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Pentru admitere trebuie sa indeplinesti conditiile prevazute si sa reusesti la probele fizice si la examene, detalii vezi pe site-ul oficial in Admiterea 2017.
2. Dupa absolvire primesti gradul de subinspector de poliție.
3.Salariul va fi conform functiei pe care o vei ocupa, in prezet se discuta legea salarizarii bugetarilor, asa ca nu se poate spune cat va fi peste mai multi ani.
4.Te repartizeaza in functie de locurile libere, media de absolvire si preferinte.