| thegodfather12 a întrebat:

Stiu ca iesi cu un anumit grad din academia de politie, care e acela? Daca faci si masterul ce grad o sa ai? Care e salariul unui debutant dupa caz( cred ca toti debutantii au acelasi salariu)?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de locatie, daca te da la mama naiba in praznic fata de locatia de domiciliu si multe altele, in principal de la 1600 la vreo 2500 debutant. Nici pe internet nu scrie cu exactitate.

| Kogaion a răspuns:

Salariul este acela ca peste tot, nu conteaza daca ramai in Bucuresti sau te trimite la Ciocarlia de Sus. De obicei. Da toti debutantii au acelasi salariu, si cu master si fara master acelasi grad il ai la inceput dar cu masterul luat, poti avansa foarte mult si mai usor, salariile sunt peste 20 de mii de lei la debutanti din cate stiu eu.

| thegodfather12 explică (pentru Kogaion):

2000, ca daca era 20 000 se faceau toti politisti