| anonim_4396 a întrebat:

Ce vrea sa spuna profesorul prin faptul ca, daca nu luam peste nota 5 la simlare nu ne lasa sa intram in prima sesiune a bacalaureatului?
Ne lasa corigenti?

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Sta in fata usii si nu va lasa sa intrati in sala.

| RobertMoon a răspuns:

Da, adica va lasa corijenti si va trece in vara sa dati in a doua sesiune examenul. Eu cred ca e un nenorocit profesoru asta laughing

| Musique a răspuns (pentru RobertMoon):

Ți se pare mai corect ca la clasă să ai media 9-10, iar la simulare să iei sub 5?

| RobertMoon a răspuns (pentru Musique):

In cazul asta e vina profesorului ca iti da note pe care nu le meriti, dar sa fim seriosi daca te lasa corijent ce beneficiu are acest individ sa atraga putin atentia ca e profesor, poate da si de un parinte ca mine nebun sa-l ia si la bataie putin. Pe fratele meu il ameninta un profesor care primea bani pe note si m-am dus la scoala pus pe scandal si si-a revenit.

| Musique a răspuns (pentru RobertMoon):

Nu știu cât de vină este profesorul.
În cazul în care acesta și-a predat materia, și prin nu știu ce minune laughing elevul a luat note mari, se așteaptă să facă și la simularea aia ceva, nu? La fel și-n cazul unei clase considerate bune... profesorul nu se apteaptă ca elevii lui să nu ia note de trecere.

| anonim_4396 explică (pentru RobertMoon):

Joi am avut ora cu profesorul care a adus simularile si cu o zi inainte am dat simularea la mate.
si joi a spus ca cei cu notele cu 1, 20; 1, 40; 1, 50; 1, 60; 1,70 nu vor intra in bacalaureat. Decat daca ii dovedim ca suntem capabil sa facem ceva.
la mine in clasa suntem 20 si cei care ar merita sa intre sunt 6

| RobertMoon a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci era mai bine sa stati in banca voastra si nu va mai duceati la simulare si gaseati niste motive si era mai bine decat sa creada ca sunteti niste prosti happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, cel mai probabil, asta intenţionează!
Totuşi, e posibil să fie vorba de o "ameninţare" fără finalizare happy

Toate cele bune.

Întrebări recente