| Chifla2010 a întrebat:

Cine a dat simulare la limba romana anul acesta (simulare de bac) si imi poate spune ce va picat la subiectul III. Va multumesc!

3 răspunsuri:
| 93Anna93 a răspuns:

Mi-a picat sa fac un comentariu in care sa prezint tema si viziunea despre lume, pentru o poezie care sa apartina lui Eminescu, Arghezi sau Nichita Stanescu.

| Chifla2010 explică (pentru 93Anna93):

Hmmm, ciudat este faptul ca profa de romana ne-a zis sa invatam doar proza pentru simulare... mersi oricum. Daca mai sti cumva ce le-a picat altora din alte orase as fi incantat.

| 93Anna93 a răspuns (pentru Chifla2010):

Simularea care ni s-a dat noua, respecta modelul de subiect de pe edu. Adica cu proza la partea I si liric la partea a doua.Subiectul se face la nivelul liceului sau cel mult al ispectoratului. Daca v-a zis sa invatat proza, atunci proza invata. Profa ta stie mai bine.