| roshon a întrebat:

Cine a fost cezar?

Răspuns Câştigător
| Lovelykat a răspuns:

Imparatul Romei.

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dragă roshon! După cum ai observat, toţi cei care au răspuns au scris numele lui Cezar cu majusculă. Răspunsurile au fost corecte. Deci nu ai motive să te superi de ceeace ţi-au răspuns ei. DE ACEEA TE ROG SĂ NU TE SUPERI ŞI DE CEEA CE ÎŢI SPUN EU. Dacă tu ai întrebat "cine", era clar că era vorba de o anume persoană, deci de un nume propriu şi, în limba română, toate numele proprii, care sînt şi nume de persoane, totodată, se scriu cu majusculă. Să nu spui că te-ai grăbit! Cînd vei fi la o lucrare scrisă, undeva în mod oficial, la o teză sau la un examen, nu mai poţi invoca scuza că "m-am grăbit". De fapt, şi programul acestui site te îndrumă ca înainte de a trimite mesajul să te opreşti cîteva secunde, să corectezi ce ai scris şi apoi să dai "trimite". Din păcate cea mai mare parte dintre voi procedează la fel ca tine. Vei avea cîndva de pierdut. Ascultă-mă!

| DarthNiger a răspuns (pentru corolav):

Draga corolav! nu suntem la ora de romana,nu ai tu dreptu sa corectezi mai bine iti vezi de capu tau si lasa pe altii sa gandeasca cu capu lor,si in legatura cu examenele poate baiatu este la liceu sau a terminat,de unde stii tu ca o sa dea la examen, mai bine taci, ma enerveaza persoanele scarboase ca tine happy, nu ai tu dreptu sa corectezi poate s-a grabit ce te intereseaza, baiatu a pus o intrebare si tu trebuie sa ii raspunzi nu sa faci tu pe desteptu aici.

| a1doru a răspuns:

Unu care dresa caini pe Discovery channelrolling on the floorrolling on the floor. acum, lasand gluma; Iulius Cezar a fost un lider politic si militar roman.a trait in prima jumatate a secolului I inaintea erei noastre.

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Ceausescu