| Corina1325 a întrebat:

Cine are cartea Neamul Soimarestilor de MIhail Sadoveanu. IMi spuneti editura, Locul si anul aparitiei(le gasiti pe prima pagina a cartii) Si paginile la care se afla povestea?

Răspuns Câştigător
| Maya. a răspuns:

Editura:HERRA
Anul:2003
Locul:Bucuresti

Cum adica paginile la care se afla povestea? Toata cartealaughing nu am inteles asta. Un mesaj pe privat sa-mi explici.

Succes!

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Draga mea, Neamul Soimarestilor este un roman istoric de 232 de pagini, nu o poveste. Cartea mea a fost editata la Editura Litera, 2004, dar romanul apare aproape in fiecare an la edituri diferite, cum ar fi: Cartea Romaneasca- 1980; AGORA- 2005; HERRA- 2003, 2009; PRUT- 2010;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aa, da.as vrea si eu figurile de stil din ea.bine doar 30

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu eu