| yupiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Cine este la profil mate-info? Este greu?
Vreau sa merg acolo dar nu sunt sigura, daca nu ma descurc sad
Am luat in examene 9, 70 la romana, 10 la mate, si 9.69 media 5-8, deci media de admitere 9.77 happy

Deci ce ziceti? Sa merg la mate-info sau la stiinte ale naturii thinking

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate-info. La stiinte clasele sunt mai slabute. De la mate info poti da la multe, multe! Ai mai multe deschideri si oportunitati decat la stiinte ale naturiiwinking Dar daca esti sigur ca vrei doar pe medicina atunci da la stiinte...

| Sadop a răspuns:

Daca iti place biologia, chimia si ai vrea ca in viata sa urmezi o facultate de Medicina sau Farmacie, profilul stiinte ale naturii de pregateste mai bine.
La mate-info intr-adevar este mai greu, dar din cate observ esti un copil destept, deci daca te tii de invatat va fi ok.
Cu siguranta vei avea o satisfactie mai mare cand vei termina mate-info decat cel care termina filologia, un proful relativ mai lejer.
Ce e mai greu e si mai frumos.
Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sadop):

Nu neaparat. Cunosc foarte multa lume care a dat la medicina de la clasele de mate-info. La un liceu de elita sunt mai bine pregatiti cei de la mate-info...

| yupiiiiiiiiiiiiii explică (pentru Sadop):

Pai chiar imi place chimia si biologia, in clasa a 7-a mi-am dat seama si de atunci tot am vrut la stiinte ale naturii, atunci ziceam ca n-o sa dau in veci la mate-info rolling on the floor
Totusi intr-a 8-a am inceput sa iau note mult mai mari la mate, am luat 10 in teze, profa ma lauda mereulaughing
Oricum NU vreau sub nicio forma sa merg la medicina, deci tot la mate-info e mai binelaughing

| JustSmileK a răspuns:

Daca te descurci cu matematica, de ce nu? Am terminat si eu profilul mate-info si a fost destul de greut, dar daca te descurci cat de cat e ok.

| Tek_Iulian_1996 a răspuns:

Totul e sa te atraga profilul si sa le ai cu Matematica/Fizica/Informatica.