| Fluflosenie a întrebat:

Cine este sau a fost la colegiul Dinu Lipatti la sectiunea de teatru? Ma puteti ajuta va rog frumos pentru admiterile la liceu? Si stie cineva daca se plateste, sau este gratuit?
Si daca se plateste cam cat?

Răspuns Câştigător
| ANONIMUS251 a răspuns:

Buna si eu vreau sa ma duc la dinu lipatti din Bucuresti la anul dar am ce trebuie sa dai tu la admitere

http://www.colegiuldinulipatti.net63.net/......I_2015.pdf

cauta si tu in lista asta mare si gasesti actoria

din cate stiu eu nu se plateste dar daca vrei poti sa imi dai skypeul facebook-ul tau in mesaj privat si mai vb

P.S. daca ti-am fost de ajutor poti sa imi dai fundita

| Fluflosenie explică (pentru ANONIMUS251):

Pe fb ma numesc Andra Da si am aceeasi fotografie ca cea de aici.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se plăteşte nimic, este liceu "de stat"!

Trebuie să ai medie de trecere ( minim 5 - media de admitere ) şi TREBUIE să dai probe eliminatorii ( vocaţionale )!
Media finală a celor admişi depinde şi de concurenţă...

Trebuie să dai Evaluarea Naţională normală ( Română + Matematică ) şi, în plus, TREBUIE să dai ( în luna mai 2015 ) Probele de aptitudini pentru "vocaţional" ( arte/teatru ) - vezi detalii despre probele de aptitudini în Anexa nr. 3 la ordinul M.E.N. nr. 4432/29.08.2014 de la linkul :
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/22040

http://www.isjbraila.ro/......I_2015.pdf

"Probele de aptitudini :
21-22 mai 2015 = Eliberarea anexelor fişelor de înscriere pentru elevii sau
absolvenţii care doresc să participe la probe de aptitudini

25-26 mai 2015 = Înscrierea pentru probele de aptitudini

27-30 mai 2015 = Desfăşurarea probelor de aptitudini

1 iunie 2015 = Afişarea rezultatelor la probele de aptitudini
Depunerea contestaţiilor la probele de aptitudini, acolo unde metodologia permite acest lucru

2 iunie 2015 = Afişarea rezultatelor finale, în urma contestaţiilor la probele de aptitudini" - SURSA = Anexa nr. 1 la ordinul MEN nr. 4432/ 29.08. 2014 de la linkul :
http://www.isjbraila.ro/......u_2015.pdf

Toate cele bune.