| Anonymusss2013 a întrebat:

Cine imi explica si mie cum este la masterat?
La masterat prezenta este obligatorie? Se face prezenta si in cataloagele care le detine seful grupei?
Si mai am o intrebare, la masterat ne dau referate/recenzii/proiecte de facut pentru acasa pentru data viitoare? Sau asta este doar in facultate?
Va intreb pentru cei care ati facut masteratul sau sunteti in curs.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic nici la facultate nu se dau teme pentru acasa.

daca faci masterul la aceeasi facultate va fi fix acelasi sistem educational.

| laurentiu80 a răspuns:

Pai cand ai facut facultatea prezentele la seminare/laboratoare erau obligatorii?

| Anonymusss2013 explică (pentru laurentiu80):

Facultatea e facultate, masteratul e masterat. Astea sunt studii post universitare. Sper ca nu mai imi da pentru acasa de facut nu stiu ce recenzie, referat, sau proiect sau prezentare pentru data viitoare. Deci cum e?