| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate da detalii despre probele de la examenul de bac de la engleaza? Ma refer aici la ordinea lor : cum e oralul si asculat prima a doua scris sau cum? Astept raspunsuri in special de la cei care au dat bacul. Funda

7 răspunsuri:
| Cristizz21 a răspuns:

Din cate stiu, luni este oralul pentru toti iar pentru scris, marti sau miercuri in functie de cum te programeaza cei de la scoala. Cel mai bune mergi la unitatea de invatamant unde sustii examenul si mai mult ca sigur este afisat acolo. (am mai raspuns la o intrebare asemanatoare la un alt user asa ca am dat copypaste)

| blue0or0pink a răspuns (pentru Cristizz21):

Sunt aceeasi persoana...am repus intrebarea pentru ca aveam nevoie de mai multe detalii happy mersi oricum

| Cristizz21 a răspuns (pentru blue0or0pink):

Imi cer scuze, nu am bagat de seama, greseala mea.

| blue0or0pink a răspuns (pentru Cristizz21):

Nu e nimic, mersi oricum de raspuns.

| EllyElenna26 a răspuns (pentru blue0or0pink):

Da stiu cum este. e nebunie mare si la noi, nu stiu exact.ce stiu este din auzite, nimeni nu zice nimic concret.

| EllyElenna26 a răspuns:

Buna.Si eu sunt confuza.Si totusi din cate am inteles prima ar fi cea auditiva in care trebuie sa raspunzi in scris si sa raspunzi si cea de-a doua ar fi cea orala in care extragi un bilet si comentezi subiectul respectiv. Sper ca te-am ajutat cumva.Bafta multa la bac!

| blue0or0pink a răspuns (pentru EllyElenna26):

Buna, mersi, bafta si tie, ideea e ca proba orala e si cu ascultat iar cea scris e doar scris unde e destul... problema e ca e prost organizat si habar nu am cum ne programeaza pe sali si pe probe, trebuiau chestiile astea sa fie stabilite de dinainte ca sa inceapa bacul nu acum, infine