| florinxD a întrebat:

Cine imi zice repede, cand s-a format poporul roman? exact. nu primele veacuri ale erei crestine. dau funda; P

Răspuns Câştigător
| cristianorudi7 a răspuns:

Poporul roman s-a format in sec 7-8, nu a fost cv instantaneu, a fost cv de durata. funda pls

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Citește și tu cartea noi nu suntem urmașii Romei
http://www.scribd.com/......on-Savescu
Te vei distra dar individul care a scris această carte, are parțial dreptate, întrebarea este câtă dreptate are.

| MMihai a răspuns:

Cand s-a format poporul roman?
Formarea poporului român a fost un proces de durată, care continue și astăzi, pe de o parte asimilăm țiganii și pe de alta suntem influențați de țigani, devenind și noi ceva gen țigani.

| amykool a răspuns:

Dupa anul 127. Mai exact deatata nu mai este...