| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu un program in c++?
Se considera doua multimi a si b. Citite dintr-un fisier "multime.in". Sa se afiseze in fisierul "afisare.out":
a) numai elementele pare din multimea A;
b) numai elementele impare din multimea B;
c) elementele pare de pe pozitii impare din A;
d) suma elementelor din A;
e) produsul elementelor din B;
f) intersectia A si B;
g) reuniunea A si B.
Stiu ca nu se cere ajutorul pentru teme pe TPU, dar daca nu imi dati rezolvarea vreau macar sa-mi explicati ca sa stiu cum sa rezolv. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| CaffeBoy a răspuns:

Chiar nu sti niciun subpunct al problemei?
la a), b) si c) se face cu cate o conditie
la d) si e) nu ai decat structura liniara
lau f) si g) se rezolva elegant cu un alt vector in care:
v[poz]=val si poz reprezina numarul din mulimea A sau B iar val reprezina de cate ori apare el
la intersectie inseamna ca val sa fie minim 2 ori (o data in A si una in B) iar reuniunea afisezi tot vectorul v cu val mai mare ca 1.

| Ðida a răspuns (pentru CaffeBoy):

D si e stiu sa le fac iar la a, b si c am o idee...merci pentru explicatii dar nu inteleg care sunt datele de intrare.

| CaffeBoy a răspuns (pentru Ðida):

Datele de intrare ar trebui sa fie -> dimensiunea sirului A; B si sirurile
Daca nu vrei sa faci publica "o asemenea informatie" da-mi un pm.

| Ðida a răspuns (pentru CaffeBoy):

Multumesc.

| CaffeBoy a răspuns (pentru Ðida):

Ciudat. Am crezut ca esti "relativ normal(a)" si mi-ai putea spune doar ce clasa esti dar mi-ai demonstrat contrariul poate dintr-un motiv copilaresc de parca as putea face ceva daca stiu ce clasa esti.

10 răspunsuri:
| asclepius a răspuns:

Pai daca stii ca aici nu se fac teme? mai pui si intrebari tampitewinking vrei explicatii? uitete in caiet, sau poate ca esti genul de elev/eleva smechera cara nu scrie la ora de info, pfoai ca doar ce trebuie sa stea pe fb omuwinking

| Ðida a răspuns (pentru asclepius):

Am toate lectiile, de fapt...n-am de ce sa-ti dau tie explicatii. Daca vrei sa imi explici bine, daca nu...nu veni cu comentarii tampite. Ma faci sa-mi pierd timpul aiurea.

| asclepius a răspuns (pentru Ðida):

Comentarii tampite?straight face vezi cum vorbesti oh go on in afara ca nu stii sa ti faci si tema mai faci si pe interesantawinking daca ai toate lectiile atunci stii sa ti faci singura temele, in schimb stai aici si ne irosti noua timpul citinduti intrebarea, ia pune mana pe pix si pe foaie ca iti zic eu ca nu e as grea problema aceea mai ales ca daca ai doar o problema ca tema nu 10 cum dau de obicei profele ar trebui sa fie floare la ureche. mult succes la teme.

| Ðida a răspuns (pentru asclepius):

Da, tampite pentru ca nu ma ajuti cu nimic. Eu nu oblig pe nimeni sa imi citeasca intrebarea. Cine o citeste e pentru ca vrea sa ma ajute. Daca as sti sa-mi fac tema nu as mai cere ajutorul. Degeaba am toate lectiile daca nu am inteles. Si da, sunt atenta la ore si chiar particip...dar nu trebuie sa-ti dau explicatii in legatura cu ce fac eu la ore. Daca vrei sa ma ajuti bine, daca nu multumesc pentru timpul acordat. La revedere.

| CaffeBoy a răspuns:

Ce clasa esti?

| Ðida a răspuns (pentru CaffeBoy):

Scuze dar nu vreau sa fac publica o asemenea informatie. Multumesc de intelegere.