| anonim_4396 a întrebat:

Copii de clasa a VIII-a, cum vi s-au parut subiectele de la Evaluarea Nationala la Matematica de azi?
Ati stiut? Ce v-a pus in dificultate?

Răspuns Câştigător
| Andreea7000 a răspuns:

Spre surprinderea mea subiectul 3 mi s-a părut ușor, la subpunctul c de la ambele probeleme a trebuit sa gândesc mai mult. Subiectul 2 a fost cam naspa pentru mine. Nu am stiut la exercițiul 2, cel cu puterile, deoarece nu am făcut la clasa ceva de genul și mna, si cel cu sistemul, exercițiul 3 daca nu ma înșel. Am mai greșit putin la functie, dar aia a fost din vina mea pentru ca nu am acordat importanta in general la calculul distantei. Subiectul 1 a fost foarte usor.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Destul de simple, n-am ce comenta. Totusi, parca mai grele ca anul trecut, dar sigur 100% iau 10

Răspuns utilizator avertizat
| fyndtnydt7u a răspuns:

Au fost mult mai grele decât mă așteptam. M-au pus în dificultate 3 subpuncte de la subiectul 3. Pe restul le-am făcut corect, iar pe astea trei le-am făcut parțial complete, dar corecte.

| Lioana a răspuns (pentru fyndtnydt7u):

Deci te astepti si tu la un 9. E bine.

| DemonicSoul a răspuns:

A fost mai greu decât anul trecut... Sper la un 9 deoarece nu am făcut corect punctele b și c de la subiectul 3, exercițiul 2. Tu cum te-ai descurcat?

| Lioana a răspuns (pentru DemonicSoul):

Daca speri la un 9 e bine. Problemele de geometrie li se par grele celor mai multi. Eu nu sunt eleva ci doar sustin o eleva.

| AaAAAa123 a răspuns:

Decente. Iau 10.