| cosmin23a a întrebat:

Credeti ca am vreo sansa sa intru la o facultate bunicica in Anglia cu media de 8, 26 la bac? Engleza o stiu foarte bine, am punctaj bun la TOEFL si de bani nu se pune problema. Faza e ca nu am activitati extrascolare, activitati de voluntariat sau chestii de genul asta, dar din cate stiu nu conteaza chestiile astea decat la facultatile mari, gen Oxford.

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Iti trebuie la bac medie peste 8 sau 8, 50 nu mai stiu exact, dar mai trebuie ceva exam, SAT e bacul american, nu? au si ei ceva examen de genul parca. SI trebuie sa trimiti ceva scrisoare de intentie sau cv, off eu nu studiez in UK, dar am prieteni, insa nu mai stiu exact.
In fine, pe scurt, da ai sanse sa intrii si cu media aia.

| cosmin23a explică (pentru BiuL):

Da-mi te rog id-ul tau sau macar id-ul unui prieten de al tau care studiaza in uk. Te rog din suflet