| Losnams a întrebat:

Credeti ca merita sa ma consum pentru mediile din generala?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de ce vrei sa ajungi in viata.

| MihaelaDart a răspuns:

Te vor ajuta pentru a intra la un liceu bun, iar mediile din liceu te vor ajuta pentru a intra la o facultatea dorita. Tu hotarasti ceea ce e bine si ce nu.

| sierra1 a răspuns:

Da, merită în măsura în care vei să ajungi la un ANUMIT liceu. Dacă nu te interesază un anumit liceu, atunci nu te consuma.

TOȚI intră la liceu!

| LPCTSTR a răspuns:

Nu te baza pe asta.
Iti vei pierde cheful chiar daca nu-ti pasa acum de liceu.
Nu mi se pare o idee buna, plus ca materia din gimaziu este cea mai pretioasa (aici ma refer la romana si matematica).
Alegerea este de partea ta, fie nu te "consumi" cu putina matematica si vei regreta la liceu, fie te "consumi" si vei regreta mai putin la liceu (ti-o spun din proprie experienta, mie placandu-mi matematica, iar acum la real plangand dupa materia de gimnaziu).

| Crackman a răspuns:

Abia in a 12 te doare.
In schimb daca vrei la un liceu mai ok trebuie.

| artemidak a răspuns:

Sincer,nu îți recomand sa te consumi la sensul ca dacă iei un 9 faci crize...
Îți recomand sa înveți și sa te strădui, in niciun caz sa nu te consumi chiar deloc...

| TheGreenWolf a răspuns:

Da...te va ajuta la media de admitere, dupa examen.

| anonim030694 a răspuns:

Sa te consumi, nu merita nimeni si nimic. Dar daca nu esti mulțumit/ă, ai putea "trage" mai tare pentru a ti le mari! Multă bafta