| milashka a întrebat:

Cum arată un om de cultură care reprezinta pentru dumnevoastră un model?

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Fiindca intrebarea imi permite sa iterpretez oricum gandul intrebatorului pot spune ca, in ceea ce priveste cultura rosiilor, Mos Ghita Matei, vecinul meu dintr-un sat de prin Moldova e un model de gradinar:are cea mai ingrijita si mai frumoasa gradina de legume din toata zona... E un om de cultura a rosiilor exemplar si de toata lauda...Pentru mine e un model pe care l-am urmat cu folos...

nony
| nony a răspuns:

Nu am ca model oamenii de culturá din ziua de azi.Incerc sa ma perfectionez de la cei morti happy (scriitori, filozofi, pictori, compozitori)
Azi, oamenii de cultura sunt virusati de societatea asta bolnavá.
Nu am incredere in judecata lor.

| adrianhasde a răspuns:

Bill Gates

| ciumpalaku a răspuns:

Constantin Noica, Dumitru Staniloaie, Corneliu Vadim Tudor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicolae Iorga si Gabriel Liiceanu, depinde din ce punct de vedere intrebi!