| AnaliaDeepika a întrebat:

Cine reprezinta pentru tine un model de urmat si de ce? Cum poti fi tu un model de urmat pentru altii?

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Analiahappy
Nu poti sa iti impui sa devii un model pentru altii...mai intai trebuie` sa fii un model pentu tine, sa fii multumit de ceea ce esti tu.

Răspuns utilizator avertizat
| Loka a răspuns:

Parintii prietenii, Cei din jur, sora sau fratele sau cu cine te intelegi mai bine profesorii... Poti fi un model urmat de altii deoarece esti cuminte, desteapta ai bunul simt...Modelul de urmat ti l-ai ales pentru ca inveti doar lucruri bune. Funda: -? mersi:*

| SecretWish a răspuns:

Un model de urmat este o persoana de la care ai ce invata, cineva care ofera altora fara sa ceara nimic in schimb, o persoana sincera, care nu este egoista...si cu multe alte calitati.
Ca sa fi un model de urmat ar trebui sa ai un caracter asemanator cu ce-am zis eu mai sus.