| nicoletaciurea a întrebat:

Cum as putea sa invat limba franceza?

Răspuns Câştigător
| Dede1 a răspuns:

Http://limbafranceza.ro/

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Sunt cărți pe care le cheamă învățați limba X fără profesor, X este o limbă oarecare.
Sunt site-uri pentru învățat limbi străine și pe Youtube sunt filmulețe unde te ajută să înveți limbi străine.
Trebuie să cauți cu Google sau cu Alta Vista.

| MMihai a răspuns:

Trebuie să cumperi o carte de învățat limba X fără profesor, dicționare român-X, un dicționar X-român, o carte de fonetica limbii X, o carte de gramatica limbii X, un ghid de conversație X-român, și un ghid de conversație român -X.
X= Limba franceză, Limba Engleză, Limba Spaniolă, etc
Cea mai folositoare limbă este străină este engleza, după asta vine spaniola, și apoi franceza.