| madisong a întrebat:

Cum ati defini respectul?

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Respectul este abilitatea de a vedea o persoană aşa cum este, de a fi conştient de individualitatea sa unică. Respectul înseamnă grija ca cealaltă persoană să crească şi să se dezvolte aşa cum este.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Respectul... hmmm recunoasterea si aprecierea superioritatii intr un anume domeniu

| express11 a răspuns (pentru suntserios):

Prost raspuns! mai bine spune bunul simt, fata de o alta persoana, care poate fi amic, persoana mai in varsta, etc.

| suntserios a răspuns (pentru express11):

De ce ai impresia ca trebuie sa am aceeasi perceptie ca tine? sau crezi ca ideile tale sunt general valabile?

| GabrielaIoana a răspuns:

Respectul este dovada educatiei si admiratiei pe care o purtam noi pentru o persoana.

| Sseshomaru a răspuns:

Ar fi cam greu sa definesc respectul, dar la -s descrie ca aprecierea, admiratia pe care o arati cuiva, recunoasterea unor calitati pe care tu le consideri importante.

| Arl34 a răspuns:

Hei, respectul este temelia, sau mai exact, soclul din care se inlata statuia armoniei. Funda? happy

| Teo_Teo_1975 a răspuns:

Cu mult respect