| Vladimir123779 a întrebat:

Cum e bacul la chimie vs biologie la biologie imi vine FOARTE GREU SA INVAT! la chimie/ fixica cum e? Cum sa inveti cu succes " Pe ultima suta de metrii?" La chimie din ce se da?

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"la biologie imi vine FOARTE GREU SA INVAT"

La biologie îți este foarte greu să înveți, iar la română și matematică am stabilit deja în întrebările anterioare că ești praf. În condițiile în care tu nu știi nimic la nicio materie și nici nu ai antrenamentul de a învăța, prin ce miracol crezi că vei reuși să înveți chimie sau fizică pe ultima sută de metri? Speri că te va poseda într-o noapte spiritul lui Newton și va merge la bac în locul tău?

| Vladimir123779 explică (pentru johnnny123):

La lb rum chiar nu is plaf am invatat inca din septembrie cate un pic mai am 3 autori si termin!

| johnnny123 a răspuns (pentru Vladimir123779):

Observ, da

| 1234568807 a răspuns:

Pe ultima suta de metrii nicio sansa sa mai inveti, chimia si fizica sunt foarte grele, se invata din timp cu ani de zile ca sa promovezi bacul

| Alexandru1111199 a răspuns:

Dintre toate cele 3 ai ales-o pe cea mai complicata =), la biologie e teorie ca la romana,+ niste probleme de calculat ceva, iar la fizica stii formulele iei bacuwinking, asta e baza sa stii formulele ca sa le aplici.Nu crezi ca era mai usor daca pur si simplu cautati niste variante de bac la biologie si la fizica?

| Vladimir123779 explică (pentru Alexandru1111199):

Deci ca sa intelwg (eu is mai greu de cap ) la fizica DOAR FORMULELE TREBUIESC INVATATE FARA TEORIE?,

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru Vladimir123779):

Uite vere ce dai tu la bac : https://profesorjitaruionel.com/......O.pdf,asta e o varianta.Cei care dau la fizica dau 2 teste, adica aleg intre cele 4 capitole aleg 2 capitole.Toata lumea alege electricitate si mecanica, Ca sa rezolvi exercitiile trebuie sa stii formulele, nu e logic?hee hee, ce la matematica inveti teorii sau? Nici la matematica nu inveti nicio teorie pur si simplu stii formulele faci calculele, nu stii degeaba stii teoria.