| Izabella312 a întrebat:

Cum e clasa a 9-a? E greu sa scot media 9, 40-9,60 avand in vedere ca sunt profil de mate-info? Am nevoie de medie pentru transfer. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Eu am avut 9.20 in a9a, la mate-info intensive info. Parerea mea este ca depinde de om. Oricum, e cert ca lucrurile sunt mult mai complicate la liceu fata de gimnaziu. In prima faza e posibil sa ai un soc, dar te vei obisnui. Notele se pun dur, dar correct dupa parerea mea. Trebuie sa inveti constant, existand posibilitatea de a primi teste-fulger. Daca te tii de treaba, nu e neaparat greu. Cele mai grele materii sunt la acest profil fizica, chimia, matematica. Fii pe faza si nu te astepta sa ploua cu zece din prima!
Mult noroc!