| Xbam a întrebat:

Cum e sistemul de invatamant in Spania?

5 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Unii spun ca e mai bun decat sistemul din Romania. Sa stiti ca gresiti. O prietena a fost acolo, si a ramas intr-un fel socata de modul lor de invatamant. Acolo copiii de clasa a 5-a invata aproape aceleasi lucruri ca la noi, putin simplificate. Au niste covorase pe care se joaca, cum ne jucam noi la gradinita. Romanii sunt invatati sa faca de toate de mici. Acolo scoala ii pregateste pentru o viata mai luxoasa fata de noi, cu angajati care fac lucrurile in casa. La romani e principiul de "Ce e al meu, eu rezolv".

| Breake a răspuns:

Esti m-ai bun ca in Romania, este si m-ai usor. Eu sunt in Spania la scoala si imi place, se vede diferenta intre Romania Si Spania

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

La noi in clasa este o fata care a plecat in Spania o vreme, dar s-a mutatinapoi, ca nu-i placea happy Cica acolo oamenii toata ziua dorm, orele sunt super-usoare, parca scoala era cu clasele 1-7...nu stiu sigur...s-ar putea sa ma insel big grin

| prostiaomeneasca a răspuns:

Doar fetele se duc la scoala acolo, baiaetii stau toata ziua acasa big grin