| Alexa0850 a întrebat:

Cum este căminul studențesc la colegiul "Spiru Haret"?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

S-au investit foarte mulți bani în căminul de la Liceul de informatică! Condițiile ar trebui să fie foarte bune! Plus că ești la doi pași de USV (dacă ești student)!
Teoretic totul este OK!
Dar teoria este că teoria! Practica te omoară!
Eu aș încerca să mă cazez în unul din căminele USV. Cel din fața Serviciului de ambulanță ar fi o opțiune! Așa ai acces la cantina USV. Dacă te cazezi la căminul Liceului de informatică ești obligat să mănânci la cantina lor - nu recomand acest lucru!
Soluția ideală ar fi cazare la Liceul de informatică și masa la cantina USV! Dar la cât de încâlcit e directorul de la info (Virginel C. Iordache - "Ciordache"winking sau "Cufurel" după faza cu elicopterul ISU chemat pentru o simplă diaree ) nu cred că e posibil!
Succes!

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Din care oraș?
Că sunt multe colegii cu numele ăsta!

| Salontanul a răspuns (pentru gabicoo):

Probabil din Bucuresti! Bucurestenii (nu toti. Majoritatea) cand pun intrebari au impresia ca doar orasul lor exista. laughing

| Alexa0850 explică (pentru gabicoo):

Suceava

| Alexa0850 explică (pentru Salontanul):

De fapt, din Suceava. Nu știam că sunt mai multe licee cu același nume.

| Alexa0850 explică (pentru gabicoo):

Mulțumesc!

| gabicoo a răspuns (pentru Alexa0850):

S-au investit foarte mulți bani în căminul de la Liceul de informatică! Condițiile ar trebui să fie foarte bune! Plus că ești la doi pași de USV (dacă ești student)!
Teoretic totul este OK!
Dar teoria este că teoria! Practica te omoară!
Eu aș încerca să mă cazez în unul din căminele USV. Cel din fața Serviciului de ambulanță ar fi o opțiune! Așa ai acces la cantina USV. Dacă te cazezi la căminul Liceului de informatică ești obligat să mănânci la cantina lor - nu recomand acest lucru!
Soluția ideală ar fi cazare la Liceul de informatică și masa la cantina USV! Dar la cât de încâlcit e directorul de la info (Virginel C. Iordache - "Ciordache"winking sau "Cufurel" după faza cu elicopterul ISU chemat pentru o simplă diaree ) nu cred că e posibil!
Succes!