| Teodorile73 a întrebat:

Cum formulez la scutirea de mana motivul că nu am putut veni la primele doua ore?

Răspuns Câştigător
| ValiAlien a răspuns:

Domnule/Doamna "Aiurelia Nutocesc",

Subsemnatul "Daubine Lacioaca", prin prezenta cerere solicit motivarea absențelor din ziua de "x" a lunii "y". Doresc să menționez că a trebuit să absentez la primele două ore din ziua respectiva din următoarele motive: [motivul tau (ex: am pus un ou la fiert, eu îl voiam moale, l-am fiert o oră era tot tare...)].
Vă mulțumesc pentru atenție și va rog luați în considerare cererea mea.

Cu gânduri bune "Daubine Lacioaca".

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum sa o formulezi?
cu subiect si predicat!

| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu scrii nici o scutire, ci mama sau tatal tau si o duc personal la scoala.

| dullcat a răspuns:

Daca nu stii sa faci o scutire de mana e semn clar ca trebuie sa mergi in continuare la ore. Spor la prezenta.

| Teodorile73 explică (pentru dullcat):

Mai luminat frate era vorba să spui despre cum sa o formulez și stai liniștit că știu că copiez de pe Google mot a mot

| dullcat a răspuns (pentru Teodorile73):

Bine atunci, spor la copiat.

| DavidMucegai1 a răspuns:

Cu ****