| DragoshelMititel a întrebat:

Cum pot invata mai usor si eficient?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Depinde pe ce termen. Aşa, deodată, nu poţi începe să înveţi uşor şi eficient. Şi asta se învaţă în timp. Câteva principii ale învaţatului eficient: întreabă-te în ce scop înveţi, fii atent la cursuri şi ia notiţe ordonate, învaţă acasă după notiţe şi manual plus fă o schemă a lecţiei din manual, învaţă în ziua în care s-a predat, repetă în ziua în care ai din nou obiectul respectiv, fă recapitulare la sfârşitul fiecărui capitol- întocmind neapărat şi o schemă a principalelor cunoştinţe din capitol. Inainte de începerea noului semestru sau a noului an şcolar, revezi toate aceste scheme. După o vreme vei obţine progrese uimitoare. Succes!
Dacă vrei un plus de informaţie, dacă vrei să te relaxezi ori să te distrezi, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Poti lua Memoplus sau lecitina

| ItsMyTime a răspuns:

Nu poti

| HackMyWorld a răspuns:

Concentrandu`te la ceea ce inveti. nu sta cu gandul in alta parte. si nu invata mecanic. adica pe moment sa stii totul iar intr-o ora sa uiti ce ai invatat... si iti spun un secrettongue invata dimineata cand creierul este odihnit. vei memora mai usor. succes:*