| BiiaIubesteMickey a întrebat:

Cum pot invata repede o poezie la engleza ( de 3 strofe )?

Răspuns Câştigător
| Moonshade a răspuns:

Dormi vreo 2 ore inainte sa inveti si ai sa vezi ce repede memorezi! Ca sa fi sigura mai poti sa mananci si 2 patratele de ciocolata si iti va merge mintea de numa.

5 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Pai invata cate o strofa...si asa o s`o inveti repede.

| haifisch a răspuns:

Citeste-o pana iti sar ochii din cap.

| Klepto a răspuns:

Repetitia este mama invataturii.
Scrie pe hartie de cateva ori, cate o strofa pe rand.

| romanaols a răspuns:

Si eu am avut de invatat la istorie mai multe fragmente si am citit o data primul si m-a distras un lucru si m-am uitat la elsau ceva de genu si am mai citit o data si tot ma distragea mai multe lucururi la un fragment. si asa il citeam mult de tot. si am invatat. eu cred ca as invata usor strofele la engleza pentru ca imi place engelza multD"

| Sofia08 a răspuns:

Seara se invata greu dar se tine minte mult timp, in timp ce inveti stai culcata sau plimba-te.