| TudorB a întrebat:

Cum pot sa invat o poezie de 5 strofe cat mai repede?
Funda.

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Inveti prima strofa bine, o spui singur fara sa te uiti in carte, apoi inveti a doua strofa, le repeti pe amandoua. O inveti pe a treia si le repeti pe toate trei si tot asa. Stiu ca este obositor, dar este o metoda eficienta.Succes!

4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Le inveti intai primele doua si dupa celelalte iar dupa le repeti toate odata si te uiti cu un ochi in carte.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, incearca sa traiesti tu in fiecare strofa, si veti minte mult mai usor! Inchide ochii, si inchipuie-ti cum ai fi tu poetul care a scris poezia. Bafta!

| Thesinger1 a răspuns:

Pentru inceput, traieste versurile, si o sa-ti fie muult mai usor.Gandeste-te ca tu esti autorul acelei poezii, si ca o reciti cu talent.Bafta! La mine functioneaza!
Funda?

| Stufy a răspuns:

Cea mai buna idee ar fi sa o canti pentru ca un cantec il inveti mult mai repede :!: