| BoyKAxD a întrebat:

Cum pot invata si mai bine engleza, trebuie sa mentionez ca eu stiu aproape toate cuvintele cand le aud dar cand citesc sau trebuie sa scriu asa as fi foarte recunoscator daca ma-ti putea ajuta.

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Eu m-am hotarat sa ma pun la punct cu engleza odata pentru totdeauna asa ca mi-am cumparat deocamdata doua carti de gramatica pe care vreau sa le lucrez.Iar dupa ce le termin as mai vrea sa mai lucrez inca vreo cateva.Scriu direct pe carte.Am terminat un capitol deja, mentionez ca mi-am luat carti de INCEPATORI, desi stiu ceva fiindca vreau sa incep de la zero, de la baza ca sa ajung sus in varf.Asa dupa cum spuneam scriu direct pe carte cu pixul, iar cand gresesc tai cu pix rosu.Sunt bune cartile de gramatica fiindca ai pe capitole temele principale si nu sunt nici foarte scumpe.Eu asta iti recomand. Dupa vreo 5 culegeri de 150-200 de pagini fiecare lucrate in totalitate, cred ca vei mai avea doar mici probleme.Bafta! happy

| Deian1 a răspuns:

Eu am invatat din filme/serios si youtube, internet si tot ce tine de productia de afara. Poti incepe sa citesti carti de A-2 B-1 si cu un dictionar langa, sau poate povesti de pe creepypasta happy. Daca mai doresti informatii anunta-ma

| Perseverance a răspuns:

Asculta radio in engleza.

| Wyorel a răspuns:

Pai ai putea sa iti descarci de pe internet lectii audio si sa incerci sa scrii dupa dictare, dar sa cauti lectia si in scris ca sa te verifici, cred ca te-ar ajuta la scris, iar referitor la citit uita-te la filme in engleza sau roaga pe cineva sa te ajute pana inveti cat de cat. Sper ca te-am ajutat.

| Curiosulcubaro a răspuns:

Frate descarci jocuri in engleza si gata bam ai invatat totlaughing