| Elena593 a întrebat:

Astazi o vecina m`a rugat sa scriu o scrisoare pentru o femeie batrana, care cred ca este in strainatate. Dar nu stiu ce sa ii scriu, e a zis sa o intreb daca e bine. Ce altceva as mai putea sa scriu? Mentionez ca imi trebuie in engleza. Cel mai rapid si frumos raspuns primeste funda. Multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum nu sti ce sa scrii? ce ati dicteaza vecina

| Elena593 explică (pentru anonim_4396):

Pai m`a pus sa o fac eu, ca daca era asa imi dicta ea. Dar m`a rugat frumos sa o fac eu si chiar nu stiu ce sa scriu. Si mi`e rusine sa ma duc la ea sa ii spun ca habar nu am ce sa scriu in scrisoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elena593):

Stai mai fata, cum sa o faci tu, ce sti tu despre persoana careia scrii scrisoarea respectiva?

| Elena593 explică (pentru anonim_4396):

A zis sa o intreb ce mai face. Dar nu pot scrie doar atat ca asta o fi stiind si femeia aia sa traduca in engleza.