| Cosminel1192 a întrebat:

Cum pot retine mai usor? Am de invatat foarte mult, pentru scoala obisnuita si pentru cea de soferi

7 răspunsuri:
| MădălinaDinu a răspuns:

Poți lua niște pastile de memorie, cum fac și eu. De la începutul anului le iau ( pentru examene ) și învăț destul de repede. big grin Cel mai bine ar fi să consulți medicul de familie că să știi câte să iei pe zi și pentru cât timp. Mult succesc! happy

| Cosminel1192 explică (pentru MădălinaDinu):

Imi poti spune ce pastile iei?

| MădălinaDinu a răspuns (pentru Cosminel1192):

Leticină.

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Man eu pentru scoala de soferi nuprea mam omorat prea mult cu cititu am facut chestionare pe drpciv.ro statea cate 2-3 ore pe zi si am luat sala cu 25 fa-ti cont acolo si mult succes

| Cosminel1192 explică (pentru Dima_Alexandru_1994):

Sunt de acord. Dar am inceput orele de practica si instructorul face urat, a zis sa citesc.a doua ora m-a bagat direct pe traseu si avea pretentii sa conduc bine, fiind pentru prima oara la volan.

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns (pentru Cosminel1192):

Man din careta de legislatie ceea ce eu am "tocit" au fost prioritatile semnele de circulatie si contraventiile astea conteaza cel mai mult restul o sa le inveti conducand

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns (pentru Cosminel1192):

Condusul se invata dupa 2-4 sedinte uite un sfat care m-a ajutat pe mine sa ieu permisul din prima l-am rugat pe instructor ca dupa a 8 sedinta sa ma bage in oras numai la ore de varf asa te inveti sa conduci foarte bine crede-ma atuncea ti se dezvolta cel mai bine semturile doarece cand o sa dai orasu o sa-l dai la ore in care orasul e aproate gol si daca tu te descurci in travic intens o sa te descurci de mine atunci cand o sa intalnesto doar cateva masini in trafic si 2-3 pietoni apropo cand dai examenul lasa emotiile de oparte ca nu te ajuta la nimic fi tate increzator in tine indiferent de ce zic alti mult succes si sper sa te vad cu plasticul in buzunar