| soul1 a întrebat:

Cum pot sa invat limba engleza mai usor acasa?

7 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Gasesti carti pe cartiaz.ro

| freewoman a răspuns:

Http://www.cursuri-online.info/engleza/
Aici am invatat si eu!;)

| master77 a răspuns:

Eu am invatat din jocuri

| white02 a răspuns:

Prima data e bine sa inveti romana big grin, dupa aia incearca sa nu mai scoti subtitrari la filme si sa le asculti, iei notite la cuvinte necunoscute si depui putin efort.

| IustinianMan a răspuns:

Eu personal am invatat din jocuri pc gen Paraoh sau Cezar, cu dictionarul alaturi, in general jocuri de strategie unde trebuie sa stii ce sa faci, si apoi din Gothic (un joc) care se bazeaza pe dialoguri. Apoi din filme si dupa aia citind carti din domeniile mele de interes, tot cu dictionarul alaturi.

| incze a răspuns:

Poti invata limba engleza acasa doar daca ai vointa incepe in fiecare si si ia-ti texte in limba engelza traduce foarte mult si dar fara calculator doar textul si dictionarul si ai sa vezi ca o sa incepi sa inveti