| anonima0101 a întrebat:

Cum pot sa invat limba engleza mai usor? sad sad sad sad

4 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Eu am invatat cel mai mult stand pe PC si socializand cu straini care vorbesc fluent limba engleza. Desigur, incearca si cateva carti pentru a reusi sa inveti partea cu gramatica. Mult succes!happy

| RAY a răspuns:

1 trebuie sa cunosti cat mai multe cuvinte in respectiva si acele cuvinte sa le folosesti zilnic
2 trebuie sa le pronunti corect
3 trebuie sa le vorbesti,deci prima etapa o vei avea mereu asta e baza sa
inveti cat mai multe,e foarte cursul eurocor i gratis pe net,apoi filme,eu am observat ca daca cantam o piesa si versurile erau in romana memoram mult mai repede, totul e sa prinda mintea ta limba ta apoi e usor, spontan faci propoziti nici nu vei realiza sincer, engleza e o limba foarte simpla fata de romana, germana e extre de usoara sincer numai spun ca se aseamana cu romana mult 20 la suta din vocabular, desi multa bafta

| Jipa95 a răspuns:

Jucandu-te pe calculator, eu asa am invatat limba engleza, nicidecum la scoala, si o vorbesc foarte bine! happy Jocuri, muzica, filme big grin Bft! happy