| andrabateman887 a întrebat:

Cum pot sa ma descurc mai bine la matematica? (sunt clasa a 7-a)winking
Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Costy_Regele_1991 a răspuns:

Fă mai multe exerciții în privat.De exemplu la geometrie învață formulele şi teoremele şi îți va fi uşor, iar la algebră poți să fii atentă în clasă pentru că te ajută foarte mult iar acasă rezolvă câteva exerciții dintre cele pe care le-ai făcut în clasă aşa vei înțelege mult mai bine lecția.Matematica nu este română, biologie, engleza etc.La ea nu trebuie să înveți decât formulele şi teoremele importante, în rest contează doar exercițiul suplimentar.

5 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Fa-ti un dosar cu toate formulele invatate, organizat, structurat pe capitole, subliniate, cu rosu, indiferent ca e geomotrie sau algebra. Scrie formulele, teoreme, observatii unde e cazul si sa-l ai mereu la indemana cand faci exercitiile, in timp le vei memora mai repede si iti va usura si munca. Bafta!

| V1P3RUL a răspuns:

Învățând și fiind atent la orawinking

| Ciobanu_Stef_1979 a răspuns:

Invata!laughing

| Ciobanu_Stef_1979 a răspuns:

Invata!laughing
invata!

| SARAprincess16 a răspuns:

Pai poti sa iti cumperi culegeri eu ti le recomand pe cele de la Mate 2000) sau poti sa iti iei un meditator. Bafta:*