| 1Chris1 a întrebat:

Cum poti intra la academia de politie? Ce exmen/probe vei da? Cum se intra, vreau toate detaliile.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial, la Admitrea 2012, cred ca tot asa va fi si in 2013. Pentru a te putea prezenta la examen trebuie sa fii recrutat de Inspectoratul Judetean de Politie din judetul tau, asa ca acolo trebuie sa te adresezi. Numai bine!

| elele a răspuns:

Fratele meu a dat anul asta la academie si a intrat trebuie sa ai bacul luat sa treci un test pshiologic si sa fii apt sa nu ai probleme de sanatate dupa proba de viteza rezistenta i apoi niste teste la romana o limba straina care o vrei.i istorie trebuie sa ai si o nota mare ca sa intri este concurenta nah ce sa zic noroc