| ioanacristina666 a întrebat:

Cum reusesc sa invat /sa inteleg mai bine la chimie? Voi cum v-ati descurcat la aceasta materie in liceu?

2 răspunsuri:
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Ai putea sa ii ceri detalii profesorului, sa iti explice ce nu intelegi, insa cum nu prea multi fac asta, ai putea merge cateva ore la pregatire, pana te pui pe picioare. Daca esti la stiintele naturii ai nevoie de prega, daca esti la mate info incearca sa te axezi pe altceva si eventual sa ceri sfaturi colegilor care se pricep mai bine. Daca esti la filo, no stress dintr-a unspea scapi
Eu personal am urat profa de chimie din liceu si ca urmare si materia. Acum trec intr-a unspea abia astept sa scap de ea laughing

| Rox1234 a răspuns:

Personal iti spun, diriginta mea e de chimie, iar eu trec in clasa a 10a xd pot da bacalaureatul la chimie insa aleg cealalta parte. Tu, daca nu ai de ales incearca sa te fixezi pe ce nu intelegi.La scoala sa stea profesorul langa tine sa-ti explice cat mai detaliat si pe intelesul tau..totul tine si de matematica, ia lucrurile logic..invata formulele ca pe tatal nostru happy