| Oral a întrebat:

Sall TPU, am de dat corigenta la chimie pentru terminarea calsei a 10, am vb cu profa si mi-a zis sa invat izomerie pentru alcani alchene, alacadiene si arene, dar eu nu inteleg nimic ma uit ca prostu... Ma poate ajuta si pe mine cineva sa reusesc sa ii inteleg?

4 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, inceteaza sa inveti mecanic! Invata logic, citeste de cateva ori si scrie pe un caiet ce ai inteles si citeste cu voce tare, structureaza-ti lectiile astfel iti va fi mult mai usor sa inveti.

| Oral explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Wow eu nu stiam laughing), problema e ca profa nu a predat deloc logic si fara cineva sa imi explice nu reuesc sa inteleg nimic.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru Oral):

Crede-ma ca nu te va lasa repetent. Poti cere ajutorul cuiva care se pricepe la chimie, de exemplu ajutorul unui coleg sau a unei colege de clasa.

| Resurrection a răspuns:

Incearca sa te duci la meditatie sau la cineva mai apropiat varstei tale care te poate invata, caci intelegi mai bine de la ei.