| MaRia210809 a întrebat:

Cum sa imi aleg profilul de liceu si specializarea?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stând pe ganduri si, pana la urma, alegand ce-ti place.

| Apokales a răspuns:

Real sau uman? Altfel spus: "Cifre sau litere"? Apoi depinde ce preferi, Chimie/Informatica/etc sau mai multa Romana/Istorie/Engleza/Franceza/etc. Trebuie sa te cunosti pe tine mai mult ca sa iei o decizie, noi nu avem cum.

| Osneros a răspuns:

An tan te.

| ZeroȘapteOpt a răspuns:

Te gândești la opțiunile tale de licee. Verifici ce profile au și unde te-ai putea tu încadra (dacă ești mai mult pe uman sau real), alegi dintre alea pe măsura ta și începi sa cauți spre ce postliceale, facultăți și viitoare job-uri duc.

Întrebări recente