| NaturalLl a întrebat:

Cum sa invat limba engleza? Deci eu stiu doar sa citesc. Nu stiu sa traduc si sa vorbesc in engleza, de exemplu cum vorbesc cu cineva in romana, asa sa vorbesc cu altcineva in engleza.

5 răspunsuri:
| adyzone a răspuns:

Incerca site-ul asta www.duolingo.com este foarte interactiv si inveti foarte bine.

| Jipa95 a răspuns:

Uita-te la filme, joaca-te pe pc, asculta muzica, etc. Eu asa am invatat de-alungul timpului engleza.

| kyliejenner a răspuns:

Fa cursuri private, uite te la tutoriale pe youtube, dezvolata-ti vocabularul, vorbeste cu familia si prietenii in engleza putin cate putin.

| smthnew a răspuns:

Trebuie sa inveti regulile de baza. Eu consider ca 50% reprezinta verbele neregulate si sa stii cand sa le folosesti. iar daca vrei sa poti o discutie iti trebuie exercitiu de exemplu eu am invatat din filme si jocuri happy. Aceeasi intrebare o aveam si eu. Bafta