| 358ili a întrebat:

Cum se calculeaza media generala cu tezele?

9 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ecam complicat, aduni toate mediile, le imparti la doi, imparti la numarul de ore dintr-un an scolar, inmultesti cu media tezelor, aduni numarul absentelor la numarul notelor din primul semestru, le imparti la 40 si inmultesti cu pi, extragi radical din ce iti da si imparti la numarul de elevi cati sunteti in clasa, rezultatul este media ta anuala. Cel putin asa cred eu.

| cei7pitici a răspuns (pentru William):

Ai uitat ceva rezultatul se imparte cu numarul total al elevilor din scoala! laughing))))))

| IustinaSiAtat a răspuns:

Aduni toate notele, imparti la cate note ai, inmultesti rezultatul cu 3, aduni teza si rezultatul final il imparti la 4.

| 358ili explică:

+ ambele tezele adun

| cei7pitici a răspuns:

Notele : la cate sunt X 3 plus teza : 4

| AllyTudy17 a răspuns:

Aduni notele le imparti la cate sunt, ori 3 si teza impartit la 4 happy

| SuciuRuxandra94 a răspuns:

Pai...se aduna notele se imparte la numarul de note, se inmulteste cu 3 rezultatul se aduna cu teza si se imparte la 4. funda?

| Luy98 a răspuns:

Faci media in oral ori 3 + nota in teza totul supra 4 happy

| SirbGabriel a răspuns:

Aduni notele, imparti la numarul lor, inmultesti cu 3, plus teza impartit la 4