| Bibi727828272 a întrebat:

Cum se calculeaza media la purtare la liceu acum cu modulele? In clasa a 9a su a10a am avut media 10la purtare dar acum in a 11a am 8. O sa ma afecteze cu ceva?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent media anuala la purtare se stabileste la sfarsitul anului, de catre diriginte, cu consultarea consiliului clasei.
Asa fiind nu poti avea acum media 8, probabil este pusa o nota scazuta din cauza absentelor nemotivate sau unei sanctiuni disciplinare sau chiar din ambele cauze.