| espoir a întrebat:

Cum sunt caminele pentru elevi? Voi pleca anul asta la Iasi si voi sta la un internat, as vrea sa stiu cum sunt, reguli stricte? si ceva chestii. Ma ajuta cineva? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Simpson69 a răspuns:

Am stat in campusul Tudor Vladimirescu, care apartine de Universitatea Tehnica Gheorghe Asachi din Iasi, frate ca tot omul cand am ajuns acolo am crezut ca am nimerit intr-o cocina laughing deci pe bune dezastru (vorbesc doar de caminul in care am stat eu) deoarece campusul este format din 19 camine cred nu stiu exact, dar fiecare camin avea conditiile lui, regulile lui si asa mai departe, sunt camine care au camera cu baie proprie, sunt camine care au baie pe palier adica impartiti gen 100 de persoane o baie pe etaj, sunt camine care au si bucatarie pe palier sau chiar si spalatorie altele nu, dar sigur fiecare camin are un portar care isi face sau nu treaba. Viata la camin in facultate este cel mai tare moment ever din cate ai experimentat, dar de sentimente, distractie, reguli la un camin de liceu nu le stiu, banuiesc ca sunt mai stricte ca na doar majoritatea sunteti minori si de aici intelegi si tu.

2 răspunsuri:
| Simpson69 a răspuns:

Daca te referi la caminele de liceu nu te pot ajuta, dar daca te referi la cele de facultate te ajut cu placere.

| espoir explică (pentru Simpson69):

Ma refer la cele de liceu, dar ar fi bine sa stiu si de cele de facultate. Deci, te rog, spune-mi!