| Mihaela_Loredana_Voicu_1977 a întrebat:

Cum transformăm 220 m2 in metri cubi?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Simplu daca stii grosimea. Altfel o suprafata de 220 mp dar cu grosimea zero va fi 0 metri cubi. O suprafata de 220 mp dar cu grosimea 1 metru va fi 220 mc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu transformatorul

| NLS a răspuns:

Dacă găsești rezolvare corecta la dilema asta, ai 100 € de la mine.

| Dismally a răspuns:

Nu ai cum, sunt unitati de masura diferite, una este pentru obiecte 2D si alta pentru cele 3D big grin

| Bizon95 a răspuns:

Sapi o groapa pe toata suprafata cu adancimea de un metru si din metrii patrati devin metrii cubi?

sau... care e exact problema? da mai multe detalii!

| ywar a răspuns:

Mp in mc? Doamne fereste! Tu esti din categoria celor cu picioare patrate!

| StrongHeart a răspuns (pentru ywar):

Pamantul este plat, nu stiai?

| ywar a răspuns:

Ce ai ma in cap?

| LoremIpsum a răspuns:

Înmulțești cu viteza (m/s) și împarți greutate (kg).