| SimonaNW a întrebat:

Cum trebuie sa cada lumina unei lampi?

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Nu e corect nici un răsăuns.
Dacă e vorba de o lampă de birou lumina trebuie să cadă peste o foaie de hîrtie în așa fel încît să nu existe vreun corp care să umbrească foaia.
De aceea contează dacă ești stîngaci sau dreptaci. Adică dacă scrii cu stînga sau cu dreapta. Dacă ești dreptaci lampa se pune în stînga corpului tău. Dacă ești stîngaci lampa se pune în dreapta corpului tău.

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Și mai e ceva. Lampa trebuie să aibă un abajur ca lumina să cadă pe foaie și să nu te deranjeze la ochi.

| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Pe centrul lucararii

| LittleOwl a răspuns:

Buna, am citi intrebarea ta si doresc sa iti raspund.
Lumina unei lampi trebuie sa cada din spate mai exact din partea stanga

| kraiova00 a răspuns:

Sa nu iti cada tie in ochi ci pe foaia sau la ce lucrezi tu, adica indreptata in jos