| shito669n a întrebat:

Daca am fost la un concurs de canto si pe diploma scrie într-un colt ministerul educației, s-ar pune pentru bursa? Și dacă da, merg locurile I, II și III?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ca vei gasi aici rezolvarea.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai ai luat vreun premiu?
Ca nu pune nimeni pe o diploma de participare ca ai castigat locurile I, II si III, daca tu nu ai castigat nimic ci ai fost ddoar un simplu participant, ca este fals in acte oficiale si se pedepseste aspru.

Bursa se poate lua numai daca este legat de scoala, sau olimpiade scolare, dar acest lucru il poti afla numai intreband la tine la scoala.

| Nirvanaaa a răspuns:

Hello!
E ceva național? Sau la nivel de județ?
Inainte, știam ca se poate acorda bursă de performantă doar pentru concursurile naționale la care s-au obținut premiile I, II sau III. Diploma are un număr alocat pe ea? Trebuie sa aibă un număr, sa fie ștampilată, semnată și sa fie recunoscuta de Ministerul Educației Naționale.
Dacă nu ești sigur ca respecta criteriile, mergi cu diploma la secretariat și întreabă acolo dacă se încadrează.