| desoleilgomeile a întrebat:

Daca am la o materie pe primul semestru am medie de trecere la informatica si geografie iar pe al doilea nu am la informatica si geografie medie de trece, iar media anuala la acele materii este de trecere mai merg in vara pentru examen.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca media anuala la cele 2 materii este de cel putin 5 atunci ai promovat clasa si nu trebuie sa sustii examene de corigenta, bineinteles daca la toate materiile ai obtinut media anuala cel putin 5.