| anonim_4396 a întrebat:

Daca am media mare pe primul semestru la o materie,adica 8, iar pe al doilea am 3(nu intrebati cum s-a ajuns la aceasta situatie), ce se intampla-raman corigent sau?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ramai corigent, in ex. dat o sa ai media anuala 5, 50 (8+3):2=5,50.

| RespiraSiInspira a răspuns (pentru Ioandelasal):

Stiu calculul asta laughing dar auzisem cica se ramane corigent pe semestru...

| Ioandelasal a răspuns (pentru RespiraSiInspira):

Nu are importanta daca ai ramas corigent pe un semestru, pentru promovare este importanta media anuala.

| AngelWhatt a răspuns:

NUhappy
Nu ramai tiar iesi 6big grin dar totusi sunt curioasa cum sa ajuns laughing daca vr imi raspunzi daca nu nu...happy

| RespiraSiInspira a răspuns (pentru AngelWhatt):

Pai..pe primul am invatat, iar pe al doilea am devenit foarte foarte lejer :3-povestea pe scurt big grin

| AngelWhatt a răspuns (pentru RespiraSiInspira):

Am vazut ca miai trimis mesaj dar nu am avut cum sa-ti raspund deoarece sunt junior si mie mi s-a intamplat dar nu o sa ramai...pun pariu ca de la anul o sa iei note mult mai mari