| Andrei_Glodeanu_2001 a întrebat:

Daca am nota 5 la purtare pe al doilea semestru in clasa a VIII a si in restul anilor inclusiv pe primul semestru 10, ma afecteaza cu ceva in legatura cu admiterea la liceu? Adica de exemplu liceul x nu primeste elevi cu nota scazuta la purtare

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te afecteaza la nici un liceu, daca media cl. V-VIII este de cel putin 8.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Liceele militare, de politie, precum si postliceealele de subofitiri si toate academiile de tip militar nu primesc elevi care au avut media la purtare mai mica de 8

| Trynda a răspuns:

Esti rau la scoala aa?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De unde știi că vei avea media 5 la purtare? Semestrul al doilea nu s-a terminat. Ai grijă să nu absentezi...