| Anonim253hdh a întrebat:

Daca am taiat din greseala la examen cu o linie orizontala imi anuleaza lucrarea?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! In primul rand sa ne facem intelesi. Liniile orizontale sunt complet permise, cele verticale sunt semne!
Daca ai taiat ca disperatul linie peste linie atunci da, se anuleaza (adica daca ai rupt foaia taind)...In cazul de fata, nu! Nu se anuleaza! Chiar este recomandat sa tai cu o linie orizontala ce consideri ca este gresit. Este bine ce ai facut si nu o sa ti se anuleze lucrarea.
Succes! Nu ai de ce sa iti faci griji!

-Blytz-

4 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Nu o să-ți anuleze lucrarea și este foarte ok că ai ales să tai într-un mod corect. Doar metoda asta era acceptată, restul considerându-se semne.
O zi plăcută și o notă cât mai mare!

| Anonim253hdh explică:

Scuze...oblica

| Anonim253hdh explică:

Verticala

| Anonim253hdh explică:

Oblica