| anonim_4396 a întrebat:

Daca am trecut in clasa a 9a acum si vreau sa ma transfer in septembrie la un alt liceu, adica sa ma transfer inainte de a incepe orele unde sunt acum, cum se procedeaza daca primesc aprobare de la liceul unde sunt acum

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile se pot face numai in situatii exceptionale fiindca Ministerul invatamantului a pus niste conditii pe care trebuie sa le indeplinesti, tocmai ca copii cu medii foarte slabe sa nu poata sa mai inter la licee foarte bune.
Vezi daca intrunesti conditiile obligatorii si eliminatorii de transfer si daca mai au locuri acolo, ca directorul liceului are dreptul sa respinga transferul.

| Andreic776 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am o media cu 30 sutimi mai mica decat ultima medie unde vreau sa ma transfer

| flrns01 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si eu vreau sa ma transfer, am media de admitere mai mare este si acelasi profil, ma pot transfera inainte sa inceapa orele?

| Violleta2022 a răspuns (pentru flrns01):

Nu stiu, asta depinde strict de conditiile de eligibilitate dar si de acceptul direcorului, ca de s-au completat clasele, el poate sa te refuze.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreic776):

Imi pare rau, dar tu nu ai sanse de transfer.
Conditia este sa ai media EGALA sau MAI MARE ca a ultimului intrat, dci tu nu esti eligibil sa te poti transfera.